Leaders of Unites #121 - Loïs Sinnige

Leaders of Unites #121 - Loïs Sinnige

"Ik ben gestopt met basketball en me meer op het coachen gaan richten"

Als kind was ik vaak buiten

Mijn naam is Loïs Sinnige en ik ben 29 jaar. Ik ben geboren in Groningen, maar al na twee maanden naar Aduard verhuisd. Dat is een klein dorp op zo’n kwartier rijden van Groningen. Als kind was ik vaak buiten: we hadden een grote tuin achter het huis en anders speelden we op straat. Er reden weinig auto’s.

Mijn jeugd zag er iets anders uit dan van de meeste kinderen. Toen ik veertien maanden oud was, kreeg ik reuma. Daardoor kon ik pas echt lopen toen ik vier was en ik kon mijn handen maar moeilijk openen. Ik heb met spalken gelopen en veel medicatie gehad. Het is een klein wonder dat ik nu gewoon alles kan doen.

Ik was negen jaar toen ik ging basketballen. Mijn moeder had kaartjes gekocht voor een wedstrijd in de play-offs van Donar in Martiniplaza. We zaten recht achter de spelersbank. Ik heb direct tegen mijn moeder gezegd: ‘Dit wil ik ook.’ Niet lang daarna kochten mijn ouders een basket, die bij ons op de oprit stond.

Ik ben gestopt met basketball en me meer op het coachen gaan richten

Ik ben begonnen bij BV Dunk. Daarna heb ik twee jaar voor Celeritas gespeeld voordat ik lid werd bij De Groene Uilen. Twee jaar geleden ben ik gestopt. Ik vond het mooi geweest en wilde me meer gaan richten op het coachen. Ik heb mijn Basketball Trainer 3 (BT3) diploma behaald.

Ik vind het heel leuk om mijn liefde voor basketball over te brengen en anderen te zien groeien. Ik heb de afgelopen jaren Heren 3 van De Groene Uilen getraind en op zondagochtend train ik kinderen vanaf vier jaar bij het Junior Basketbal Groningen. Ik kijk er elke keer weer naar uit om met die kinderen te werken.

Ik woon inmiddels alweer elf jaar in Groningen. Toen ik ging studeren ben ik er op kamers gegaan en vorig jaar heb ik er een huis gekocht. Ik heb Groningen altijd een heel gezellige stad gevonden. Het is niet te groot, je kan overal op de fiets naartoe, er hangt een fijne sfeer en als student kon je goed stappen. 

Ik ben in eerste instantie fysiotherapie gaan studeren, maar daar ben ik mee gestopt. Tegenwoordig sta ik voor de klas. Ik werk in het speciaal basisonderwijs. Ook hier vind ik het fijn om de kinderen te helpen bij hun ontwikkeling. Ervoor te zorgen dat elk gezien en gehoord wordt. Dat gaat niet alleen om rekenen of schrijven, maar ook om de dagelijkse vaardigheden.

Ik vond de 3X3 Leader Course heel leuk, maar had gehoopt op meer vrouwen

Ik ben tijdens een clinic voor Donar voor het eerst in aanraking gekomen met 3X3 Unites. Egor Fomin zag mij bezig en vroeg aan mij of de 3X3 Leader Course niks voor mij was. Ik coachte al een team en stond voor de klas. Hij was ervan overtuigd dat de 3X3 Leader Course perfect bij mij zou passen. Dat was ook zo. Ik vond het heel leuk.

Ik heb geleerd hoe je leuke oefeningen kunt verzinnen, hoe je werkt aan je zelfvertrouwen en goed voor een groep staat. Het zijn skills die je zowel op als naast de court nodig hebt. Bij basketball draait het namelijk om meer dan een goede techniek of de bal naar elkaar gooien. Het gaat ook over samenspel en een ander in zijn kracht zetten.

Het enige nadeel: ik was het enige meisje dat deelnam aan de Leader Course. Ik had gehoopt op meer vrouwen. Ik probeer hier iets mee te doen tijdens mijn master Pedagogiek, die ik momenteel naast mijn werk als leerkracht doe. Ik onderzoek hoe we meiden in Groningen meer kunnen betrekken bij activiteiten van zowel 3X3 Unites als het WIJ-team, een organisatie in Groningen die activiteiten organiseert en waar inwoners terecht kunnen voor hulp, steun of advies in de buurt.

Dat vind ik heel interessant om te onderzoeken hoe we meiden meer kunnen betrekken bij activiteiten. We hebben met het WIJ-team in Groningen nu al een keer per week de ‘meidenclub’. Dan praten we met een groep meiden over onderwerpen en thema’s die in hun leven spelen of hen bezighouden. Denk bijvoorbeeld aan het empoweren van meiden, zelfvertrouwen opbouwen of minder kwetsbaar voelen. 

Vooral dat laatste thema is super actueel en daarom heel interessant om te bespreken. Ik vind het heel goed dat we er met een groep meiden over praten. Je moet klein beginnen. Hopelijk kunnen we op deze manier ons steentje bijdragen aan het grotere geheel. Hopelijk kunnen we vaker dit soort avonden organiseren of sluiten meer meiden aan. 

Wat ik straks wil gaan doen als ik mijn master heb afgerond, weet ik nog niet. Maar voor zit ik op mijn plek in het onderwijs. Daar kan ik net als Leader bij 3X3 Unites jongeren helpen bij hun ontwikkeling. Daar voel ik me prettig bij en haal ik mijn voldoening uit. 

Toon meer